Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

SOKOL TELNICE mini žáci

výsledky

Přebor ČOS 2018 v miniházené

17. listopad 2018 byl nejen Dnem boje za svobodu a demokracii, ale i dnem obhajoby zlatých medailí malých telnických házenkářů na Přeboru ČOS. Po loňském úspěchu v Ostravě, kde se Telnice zapsala prvními místy v kategorii minižáci i přípravka, čekala kluky obhajoba a potvrzení, že v Telnici se dělá házená dobře.

Tentokrát jsme se vydali do Velkého Meziříčí. Hrálo se 13 minut bez přestávky, obě kategorie rozdělené na dvě skupiny. Prvním úkolem bylo skončit ve skupině nejhůře druzí.

Starší kluci se spoléhali na loňské opory Matěje Habigera, Laďu Dvořáka, Daniela Sklenáře a Ondřeje Domšu. Doplněni Markem Sekaninou, Nicolasem Práškem a Dominikem Štefke. Společně s Matějem Sobotkou, který se tradičně postavil mezi tři tyče, tvořili kluci slibnou sestavu pro možnost úspěchu. Bohužel klopýtnutí nastalo hned v prvním utkání proti Novému Veselí. Kluci nedokázali udržet převahu z celého zápasu a Veselí se těsně před koncem podařilo stav otočit a vyhrát rozdílem jediné branky. Možnost přijít o postup ze skupiny si ale borci nepřipustili. Výhry nad Bělou pod Pradědem, Ostravou a Zábřehem jim zajistili postup z druhého místa. Do boje o finále nastoupili proti silnému Kostelci na Hané, vítězi druhé skupiny. Větší touha po vítězství byla na naší straně. S Kostelcem se to povedlo a nastala největší zkouška - finálový souboj, znovu s Novým Veselím. Bitva to byla veliká, ale kluci předvedli, že se dokáží poučit z chyb z prvního zápasu. První místo je zasloužené.

V týmu přípravky udávali tempo Patrik Habiger a Matěj Žák. Kluci rozdávali míče Matyášovi Nezvalovi, Matyášovi Konečnému a Tomášovi Blažkovi. Přitom sami stíhali zasypávat soupeřovu branku velkou porcí úspěšných střel. O to, abychom jich dostávali co nejméně my, se postarala vyrovnaná dvojice brankářů Vítek Dvořák a Viktor Linhart. S velkým přehledem jsme po výhrách nad Novým Veselím, Kostelcem na Hané, Ostravou a Zábřehem, nastupovali do boje o finále jako favorité proti domácímu Meziříčí, druhému týmu z druhé skupiny. Soupeř hnaný domácím publikem dokázal držet krok a po třinácti minutách byl stav nerozhodný. O postupu museli rozhodnout sedmičky. Snad díky štěstí nebo zamčené Viktorově bráně se nám podařilo vyjít z rozstřelu vítězně. A čekala nás poslední velká zkouška - finále proti Sokolnicím, vítězi druhé skupiny. Drama až do konce bylo podtrženo výhrou o jednu branku. Kluci znovu přivodili záplavu otázek z tribun – jak je možné, že máme v Telnici, tak malé vesnici, pořád z čeho vybírat?

Po převzetí medailí a pohárů následoval ještě přejezd do nedaleké pizzérie na chutnou odměnu.

Děkujeme všem, kteří nám doma drželi palce. Skalním fandům, kteří s námi slavili na místě. Především ale klukům za jejich bojovnost a šíření dobrého jména telnické házené.

Fotky z této akce si můžete prohlédnout ZDE

                                                                                                                                Martin Žák


Sezóna minižáků v plném proudu

Turnaje v miniházené pořádané JMSH probíhají v letošním roce dvakrát za měsíc, pořadatelé se střídají dle svých možností.  Na většinu turnajů postavíme dvě družstva mladších mminižáků a jedno družstvo starších minižáků. Zahájili jsme turnajem v Hustopečích 30.září. 2. kolo proběhlo 13. října  na domácím hřišti a hostili jsme družstva z Kuřimi, Měnína, Bohunic, Sokolnic, Strážnice a Nových Bránic. Tentorkrát  jsme postavili 2 týmy starších a 2 týmy mladších házenkářů.  V pohodové atmosféře si zahráli i ti nejmenší. Na konci čekala všechny účastníky sladká odměna. Na další turnaj odjeli naši malí házenkáři do Ivančic v tradiční sestavě 2 +1. Všechny turnaje se hrají bez počítání skore, takže si zahrají opravdu všichni hráči.  Na další zápasy vyrazíme 10. listopadu do Nových Bránic.

Soustředění mladých házenkářů v Chorvatsku.

Druhý týden v září odjela skupina mladých házenkářů od minižáků až po starší žáky na čtyřdenní soustředění do chorvatské Rijeky. Druhou polovinu autobusu naplnili minižáci z Velké Bystřice, kterým jsme soustředění nabídli.  Oplatili jsme tak návštěvu našim  chorvatským  kamarádům, kteří u nás byli na telnické hody. Ubytování i stravu jsme měli zajištěno v areálu Červeného kříže s výhledem na moře. Každý den jsme měli zarezervovány sportovní haly pro tréninkové jednotky, navštívili jsme a prohlédli si starobylý hrad a dali si samozřejmě i výbornou zmrzku. Počasí vyšlo na jedničku, takže nechybělo ani každodenní koupání. V sobotu dopoledne proběhl turnaj minižáků a starších žáků. Všichni dostali z rukou mladých chorvatských házenkářů pamětní medaili a spoustu dobrot na cestu. Věříme, že si tento výlet  všichni užili, a těšíme se na další ročník.  Cesta tam i zpět proběhla bez problémů, za což patří poděkování panu řidiči. Poděkování patří také všem rodičům, trenérům a všem, kdo se podíleli na zařízení, financování i organizaci této akce, především pak sponzorům, kteří nám uhradili dopravu a našim chorvatským  hostitelům.  Fotografie z této akce najdete na webových stránkách telnické házené www.hazenatelnice.wbs.cz v sekci minižáci fotogalerie Rijeka 2018.

                                                                                             Leona Bímová

POHÁR SOKOLNIC 2018

Na nedaleký POHÁR SOKOLNIC jsme vyrazili s jedním týmem přípravky. Turnaj uspořádaný na počest nedávno zesnulého člena sokolnické házené Libora Koníčka se konal v neděli 16. září, kdy za slunného počasí mohli malí házenkáři otestovat nový povrch sokolnického hřiště. Sestava kluků ve složení Tomáš Blažek, Vítek Dvořák, David Kučera, Tobiáš Mrkvica, Matyáš Nezval, Lukáš Pešl, Daniel Pytlíček a Matěj Žák si přijeli vyzkoušet herní prvky, na které bychom se chtěli celou sezónu soustředit. Měla to být rychlá kombinační hra, vycházející z aktivní “bezkontaktní” obrany. Tak dokonce zněly pravidla tohoto turnaje. Bohužel ani domácí družstvo Sokolnic, ani družstvo Újezdu toto pravidlo nectili a díky tomu jsme v prvních dvou zápasech soupeři podlehli. Až ve třetím zápase proti Kuřimi se nám představa pojetí hry dařila realizovat. Kuřimští trenéři si zvládali pohlídat své svěřence, aby se na naše kluky zbytečně nevěšeli, a proto byla vidět rychlá házená, která kluky musela bavit. V posledním zápase se sice rozhodovalo o možnosti utrhnout třetí místo, to nám však uniklo zřejmě úbytkem sil z předchozích utkání. V celém turnaji se znovu střelecky dařilo Matějovi, Tobík si připsal svoji první branku z velkého turnaje a Víťa se stal vzorným strážcem naší branky. Je však potřeba pochválit i ostatní kluky. Bojovali a jejich snaha rostla v průběhu celého odpoledne. Kdyby všichni soupeři ctili pravidla turnaje, určitě bychom skončili na bedně. Ale i tak, za bramborovou medaili se stydět nemusíme.

Po vyhlášení následoval rychlý přesun na další akci. Zpět do Telnice na OTVÍRÁK SEZÓNY 2018/2019.

Diky patří nejen hráčům, ale i rodičům, kteří je na turnaj doprovodili a podporovali z publika.

Fotky jsou k prohlédnutí ZDE

                                                                                                                                                                           Martin Žák 

 

Házenkářské naděje 2018 - Horka nad Moravou

Poslední prázdninová sobota byla zároveň startem do nové sezóny miniházené. Za velmi nepříznivého počasí a velké nejistoty, zda se turnaj skutečně odehraje, jsme se dvěma týmy odjeli do Horky nad Moravou. Pořadatelé si vybrali obrovskou porci štěstí, když těsně před začátkem turnaje přestalo pršet. I tak se ale vše odehrálo v náhradních podmínkách. Starší kluci nastoupili na umělé trávě na venkovním hřišti a mladší byli přesunuti do tělocvičny místní ZŠ. Termín 1. září se pro naše týmy ukázal nejspíš jako příliš brzký. Poznamenáni ještě prázdninovou náladou jsme nakonec těžce skládali omezené sestavy.

Patrik Habiger, Dominik Štefke, Nicolas Prášek a Jakub Václavek nastoupili poprvé v kategorii starší mini. Mezi tři tyče se tradičně postavil Matěj Sobotka a tempo všech zápasů udával, letos už mazák, Daniel Sklenář. Konečné 5. místo z celkem dvanácti družstev bylo velkým úspěchem.

Mladší mini odehráli turnaj v úplně nové sestavě. Roli tahouna družstva na sebe vzal Matěj Žák, vedle kterého sbírali své první velké zkušenosti Tomáš Blažek, David Hemzal, Lukáš Pešl, David Kučera a Lucka Jašková. Výsledek 5. místo z pěti týmů nevadí. Zkušenosti jsou zkušenosti.

Medaile a sladké odměny si nakonec stejně odvezli všichni. Daniel Sklenář a Matěj Žák si navíc doma na poličce mohou vystavit poháry pro talenty družstva, kterými byli vyhlášeni na konci turnaje. A po skončení turnaje začalo pršet...

Fotky z této akce si můžete prohlédnout zde

 

                                                                                                                                               Martin Žák

PŘEJEME VŠEM  KRÁSNÉ   SLUNÍČKOVÉ   PRÁZDNINY.  ZAČÍNÁME  TÝDENNÍM SOUSTŘEDĚNÍM 19. SRPNA  NA  KUKLÍKU.  PRAVIDELNÉ TRENINKY ZAČNOU V PONDĚLÍ  27. SRPNA  OD 17,00 HODIN  NA  SOKECU.

                           Hodnocení sezóny 2017/2018 minižáků

Ve středu 27.června proběhlo v areálu telnické sokolovny hodnocení jarní části sezóny minižáků. Zúčastnilo se ho téměř 50 dětí, které trénují v oddíle miniházené, trenéři a rodiče dětí. Rádi jsme přivítali i hosty starostu obce Telnice pana Františka Kroutila  a  starostu Sokola Telnice pana Pavla Oborného.  Oba poděkovali našim malým házenkářům za reprezentaci oddílu házené, Sokola  i obce Telnice, trenérům za jejich práci a rodičům za podporu svých dětí.  Samotné hodnocení se neslo v pozitivním duchu, protože kluci a holky dosáhli během sezóny velmi pěkných výsledků na turnajích, v celoroční soutěži pořádané Jihomoravským svazem házené si zahráli i  úplní začátečníci a ti nejmenší pilně trénovali, aby si v příští sezóně mohli zahrát opravdovou miniházenou i oni.  Těší nás, že je v současné době o tento sport u nás takový zájem a určitě rádi přivítáme v příštím roce další malé sportovce, kteří posílí naše řady.

Součástí hodnocení byla i likvidace všech zásob a odměn, které minižáci během jara získali. A tak se hodila i výhra z Litovle – 3 kg těstovin, které s mákem a kakaem nebo sýrem s kečupem chutnaly dětem i dospělým. Závěrečná tombola přinesla výhru všem zúčastněným a vědomostní soutěž se sportovní tematikou ještě něco navíc. Společně jsme tak ukončili sezónu 2017/2018 a už se těšíme na tu příští, kterou začínáme 19.srpna  letním soustředěním na Kuklíku na Českomoravské vysočině.  Děkujeme všem malým házenkářům za jejich výkony, trenérům za jejich práci, rodičům a fanouškům miniházené za celoroční přízeň. Poděkování patří také vedení Sokola Telnice, oddílu házené, vedení obce Telnice a vedení ZŠ a MŠ Telnice za podporu fungování oddílu miniházené.

                                                                       Leona Bímová

                                         Návštěva chorvatských házenkářů v Telnici

Od soboty 23.června do úterý 26.června jsme přivítali v Telnici naše kamarády z Chorvatska. Přijeli k nám po Memoriálu Jana Kratiny ve Velké Bystřici, kterého se každoročně účastní. Během svého pobytu u nás využili areál Sokolovny pro trénování a přátelské zápasy s našimi mladými házenkáři, které proběhly v pondělí 25.června odpoledne. Zahráli si všichni, kdo přišli – minižáci, mladší žáci i straší žáci. Jsme velmi rádi, že zápasy měly i skvělou diváckou podporu a sešla se řada rodičů a fanoušků telnické házené, aby vytvořili tu správnou házenkářskou atmosféru. Zápasy proběhly v přátelské atmosféře a všichni zúčastnění byli spokojeni. Poděkování patří nejen hráčům, ale i všem organizátorům, trenérům a rozhodčím. V letošním roce mohli naši chorvatští přátelé zažít i atmosféru telnických hodů, které pro ně byly příjemným zážitkem i zpestřením jejich sportovního soustředění. Děkujeme Orlu Telnice za zprostředkování ubytování a restauraci Orlovna za zajištění stravování po celou dobu jejich pobytu.  Už teď se  těšíme  na další setkání, tentokrát v chorvatské Rijece, kam se chystáme  v září. Fotografie z přátelských zápasů najdete na www.hazenatelnice.wbs.cz  sekce mini fotogalerie.

Leona Bímová

                                            Memoriál Jana Kratiny ve Velké Bystřici

Blíží se konec školního roku a naši minižáci vyráží na tradiční závěrečný turnaj sezóny. Ve Velké Bystřici se koná Memoriál Jana Kratiny, který byl  našim kamarádem a zakladatelem mezinárodního turnaje MEGA SAM CUP Olomouc. Po jeho smrti převzala záštitu nad tímto turnajem Masarykova základní a mateřská škola Velká Bystřice a pokračuje v této tradici dodnes. Pravidelně se turnaje zúčastňujeme a nebylo tomu jinak ani letos. Odjeli jsme s jedním družstvem ve střední  kategorii ročníky  narození  2008/2009. V tomto složení hrál náš tým letos poprvé a ukázal, že pro příští sezónu nemusíme mít o telnickou miniházenou žádné obavy. Kluci se v konkurenci 18 týmů z Česka, Slovenska a Chorvatska určitě neztratili. Ve skupině skončili na třetím místě po prohrách s Prosenicemi a Velkou Bystřicí. V dalších bojích již přemožitele nenašli a tak obsadili konečné 7.místo.  Všichni jsme si užili dva pohodové dny s miniházenou a těšili se na telnické hody i návštěvu našich kamarádů z Chorvatska, která nás čekala hned po tomto turnaji. Repoprtáž české televize z memoriálu Jana Kratiny najdete na http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10103510226-sport-v-regionech/418232400030017-memorial-jana-kratiny-velka-bystrice,

fotografie na  https://uloz.to/!uc6ABRqv1z0i/mjk-rar

a na stránkách telnické házené www.hazenatelnice.wbs.cz

Děkujeme všem kdo se podíleli na úspěšném průběhu tohoto turnaje.

                                     Za trenéry minižáků Leona Bímová

 

                                                        Minižáci na turnaji v Litovli

Od pátku 8.června do neděle 11.června se telničtí minižáci zúčastnili házenkářského  turnaje  MINI CUP 2018 v Litovli, aby poměřili své síly s družstvy z celé republiky. V mladší kategorii (roč. nar. 2009 a mladší) se utkalo 12 týmů. Naši borci bojovali ve všech zápasech až do konce. Po šesti vyhraných a pěti prohraných zápasech obsadili se ziskem 12 bodů krásné šesté místo. Ve starší kategorii ( roč. nar. 2007/2008) bojovalo taktéž 12 týmů a naši kluci se rozhodně neztratili. Po skvělých výkonech nenašli přemožitele a tak  medaile i pohár za první místo byly jejich. Zdaleka to  ale nebylo všechno. Nejlepším hráčem v této kategorii byl vyhlášen Roman Jahoda a nejlepším střelcem Matěj Habiger, oba členové našeho týmu.  Všichni účastníci si odvezli nejen odměny za své výkony, ale také spoustu zážitků z hezky připraveného turnaje a doprovodného programu. Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomohli kluky dopravit tam i zpět, i těm, kteří je přijeli podpořit a povzbudit při jejich zápasech. Děkujeme samozřejmě v první řadě  hráčům za jejich sportovní výkony a reprezentaci našeho oddílu a doufáme, že velký putovní pohár přivezeme do  Telnice i v příštím roce. Fotografie z této akce najdete na www.hazenatelnice.wbs.cz v sekci minižáci fotogalerie a na stránkách Tatranu Litovel  www.hazena.tatranlitovel.cz

Poslední zápas Filipa Jíchy
 
Svátkem pro všechny fanoušky ulepeného míče se stala sobota 16. 6. 2018, kdy se v plzeňské Home Monitoring Aréně loučil se svou hvězdnou kariérou fenomén světové házené, bývalý hráč bundesligového klubu THW Kiel a katalánského velkoklubu FC Barcelona, Filip Jícha. A byla to rozlučka se vší parádou. Počínaje doprovodným programem od dopoledních hodin, přes autogramiádu velikánů světové házené a nakonec velmi emotivní rozlučkou v podobě exhibičního zápasu za účasti současných i bývalých legend jako jsou Thierry Omayer, Daniel Narciss, Kiril Lazarov nebo i Petr Štochl, Jan Filip nebo Karel Nocar. Více než 5000 fanoušků několikrát během utkání ve stoje skandovalo Jíchovo jméno. Rodák ze Starého Plzence také několikrát se slzami v očích nezapomněl dodat, že to pro něj bylo neuvěřitelné. 
Neuvěřitelné to bylo i pro mě a mého syna Matěje. Jako zástupci telnické házené jsme si nemohli tento den nechat ujít. Pro Matěje Filip byl, je a bude superhrdinou a největším zážitkem pro něho určitě zůstane osobní setkání s nejlepším házenkářem světa roku 2010, kdy jsme měli tu čest pogratulovat mu ke skvělé kariéře a popřát hodně zdaru do následující role trenéra německého Kielu. 
A kdo ví, třeba i v naší malé vesničce běhá po hřišti kluk, který se svou pílí a disciplínou alespoň přiblíží k hvězdné kariéře, tak jako to dokázal právě Filip Jícha…
                                                                                                                                                                                      Martin Žák
 
Filip Jícha                                                                                                                                                  Petr Štochl

RHC DUKLA MINICUP 2018

Sobota 26. května, brzká hodina ranní a na parkovišti za Sokolovnou se schází reprezentace nejmladších telnických házenkářů. Nastal den D - výjezd na Duklu Praha. Tentokrát v tom ale kluci nejsou sami. Kromě dětí a trenérů se autobus plní fanoušky z řad nejbližších příbuzných. V čele nikdo jiný než legenda telnické házené Toník Jahoda. Zbývá naložit bubny a můžeme vyrazit.

 

Už samotná cesta autobusem byla pro jeho stav zážitkem, ale do matičky stověžaté se podařilo dorazit téměř na čas. Rychlým tempem přes šatnu rovnou na plac. Obloha slibovala povedené počasí a tak se vše odehrávalo na venkovních hřištích. Jak v kategorii mini (ročník 2007/2008), tak i v přípravce (ročník 2009 a mladší) nás čekali soupeři zvučných jmen. Konkrétně Dukla Praha 4, Dukla Praha 6, Velké Meziříčí, Valašské Meziříčí, Rokycany, Nové Veselí a Ivančice.

 

Kluci se k tomu postavili čelem a celý den bojovali nejen na hřišti, ale i při doprovodných soutěžích. Využili ochutnávky horké čokolády, malování na obličej a taky zvládli utratit kapesné za sportovní doplňky na stánku jednoho ze sponzorů turnaje.

 

Naše budoucí naděje na prvním ročníku RHC DUKLA MINICUPu zanechali nezapomenutelnou stopu. Starším borcům se podařilo vybojovat konečné druhé místo, po těsné prohře o jeden bod s pozdějším vítězem Duklou Praha 4. Mladší kluci prošli turnajem bez jediného zaváhání a s přehledem brali zlato. Před samotným vyhlášením nás ještě čekalo exhibiční utkání kluků s hráčkami pražské Slavie a hráči Dukly.

 

Bereme poháry, medaile, bubny, fanoušky a hurá zpátky na Moravu. Kdo by předpokládal, že po parném vyčerpávajícím dnu, plného velkých sportovních výkonů, bude někdo spát, ten se plete! V autobuse bylo veselo a hned po návratu na Sokolovnu se plní hřiště a do tmy se hraje - co jiného, než házená…!

 

Sestava minižáci (ročník 2007/2008):

Jahoda Roman, Bureš Ondřej, Habiger Matěj, Sklenář Daniel, Dvořák Ladislav, Domša Ondřej, Sobotka Matěj a Prax Jakub

 

Sestava přípravky (ročník 2009 a mladší):

Štefke Dominik, Habiger Patrik, Žák Matěj, Prášek Nicolas, Dvořák Vít, Sekanina Marek, Václavek Jakub a Nezval Matyáš

 

Na závěr je potřeba poděkovat nejen našim sportovcům za vzornou reprezentaci, ale tentokrát i všem fanouškům, kteří s námi tohle celodenní dobrodružství absolvovali a bylo je slyšet. Obci Telnice děkujeme za věnování triček, díky kterým bylo fanoušky na první pohled i vidět. O všem se můžete přesvědčit v rozsáhlé fotogalerii zde.

                                                                                                                            

                                                                                                                                              Martin Žák

OPEN CUP Ivančice 2018

 

První velká prověrka nově vznikající výběrové sestavy kluků přípravky na příští sezónu proběhla v sobotu 19. května v Ivančicích. Na turnaj OPEN CUP 2018 vyrazila letos už zkušená trojice hráčů ve složení Matěj Žák, Matyáš Nezval a Vítek Dvořák doplněná o budoucí spoluhráče Matyáše Konečného, Lukáše Pešla, Davida Kučeru a Daniela Pytlíčka.

Skóre se sice nepočítalo, ale i tak mohli kluci nasát atmosféru většího turnaje. Hrálo se herním systémem každý s každým, v hrací době 2 x 10 minut. I díky tomu, že výsledek nebyl nikterak důležitý, naskytla se příležitost vyzkoušet kluky v naprosto stejně odehraných minutách strávených jak v poli, tak v bráně. Zachytal si každý a každý měl možnost předvést herní dovednosti, které si odnesl z letošních tréninků.

Aniž by to kluci tušili, byli pod drobnohledem tajných statistik, které vyšly na výbornou. Tahle slibná parta kluků hrála perfektně, dokázala se na hřišti domluvit a rozdělit si svoje role tak, aby to vyhovovalo všem. Přestože méně zkušení kluci trávili na palubovce stejný podíl času jako ti zkušenější, dopadl výsledek po pozdějším odtajnění překvapivě dobře.

 

Telnice – Nové Bránice            26:13

Telnice – Kuřim                      21:13

Telnice – Ivančice chlapci        23:23

Telnice – Holešov                   17:21

Telnice – Ivančice dívky          20:14

 

Zejména po zápase s Holešovem (roč. 2009) se naši kluci (roč. 2010/2011) dočkali pochvaly od trenérů ostatních týmů za velmi pěkný bojovný výkon.

Z turnaje si borci odvezli nejen symbolické zlaté medaile a sladké odměny, ale i spoustu důležitých zkušeností a zjištění, že takhle by to mohlo klapat.

 

Sestava:

Žák Matěj (41 br.), Dvořák Vít (29 br.), Nezval Matyáš (27 br.), Konečný Matyáš (9 br.), Pešl Lukáš (1 br.), Kučera David, Pytlíček Daniel

 

Na závěr se patří znovu poděkovat nejen hráčům, ale i rodičům za dopravu a podporu z tribuny. A v neposlední řadě fotografce za zachycení atmosféry turnaje na fotkách, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii na webových stránkách www.hazenatelnicemini.wbs.cz.

 

                                                                                                                                                                                                                                                Martin Žák

 

Pokud vás zajímají mladí telničtí házenkáři, můžete se podívat na televizní reportáž z mezinárodního turnaje minižáků v házené, který proběhl o víkendu v Telnici. Vysílání z Telnice naleznete ve čtvrtek 19. dubna 2018 v programu stanice ČT4 Sport v 13:00 hod. s názvem: Sport v regionech - Házenkářští minižáci, Telnice.

http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/19.04.2018/

                            Mezinárodní Jarní turnaj v miniházené

V sobotu 14. dubna patřil celý areál telnické sokolovny malým házenkářským nadějím. Sjelo se jich z České i Slovenské republiky asi 130. Hrálo se tradičně ve dvou kategoriích mladší minižáci – ročník narození 2009 a mladší a starší minižáci – ročníky narození 2007a 2008. Hrací systém každý s každým přinesl 57 zajímavých a napínavých zápasů. 7 týmů starších a 9 mladších bojovalo o každý bod. Celý turnaj se nesl v pohodové atmosféře, ke které určitě přispělo i krásné jarní počasí, takže děti mohly mezi zápasy využít i venkovní areál. Překvapením pro všechny byla návštěva štábu České televize, který natočil záběry ze zápasů i rozhovory s trenéry, hráči a rodiči. Nejlepší týmy si odvezli poháry a medaile, pro všechny byly připraveny odměny v podobě turnajových triček a dárkových předmětů od sponzorů našeho turnaje. Za příspěvky děkujeme  všem, kteří se rozhodli podpořit naši sportovní akci –  obec Telnice,  firmy KOBERCE  BRENOs.r.o. HERVIS SPORT s.r.o., KTS Ekologie s.r.o, Potisk triček.cz,  a Sendy´s  Cooking  service. Doufáme, že si všichni dobře zahráli a prožili hezký den plný sportu. Děkujeme trenérům, rozhodčím, zapisovatelům a všem, kdo přispěli k pohodovému průběhu turnaje. Děkujeme také zúčastněným týmům, že k nám přijeli a doufáme, že se k nám v dalších letech budou rádi vracet. Fotografie z tohoto turnaje můžete najít na webových stránkách www.hazenatelnice.wbs.cz  v sekci minižáci fotogalerie.

Sestavy:  mini starší  - Jahoda Roman, Bureš Ondřej,  Dvořák Ladislav, Habiger Matěj, Sklenář Daniel, Sobotka  Matěj, Domša Ondřej

Mini  mladší – Habiger Patrik,  Šrefke Dominik, Sekanina Marek, Prášek Nicolas, Václavek Jakub, Dvořák Vát, Nezval Matyáš, Žák Matěj, Burian Kryštof,

Výsledky:


Starší kategorie 2007/2008:
1. TJ Sokol Telnice
2. Dukla Praha 4 ,,A"
3. SK Velká Bystřice
4. Dukla Praha 4 ,,B"
5. HC Junior Zlín
6. SK Kuřim
7. HK Ivančice

 

Mladší kategorie 2009 a mladší
1. SK Velká Bystřice
2. TJ Sokol Kostelec na Hané
3. HC TJ Náchod
4. TJ Sokol Telnice
5. SK Kuřim
6. Strojár Malacky ,,B"
7. ŠKP Bratislava
8. Dukla Praha 4
9. Strojár Malacky ,,A"


 

Ssport Cup Nové Veselí 2018

V neděli  11. března se v Novém Veselí konal kvalitně obsazený Ssport Cup. Zúčastnilo se 31 družstev v kategorii mladší a starší. Minižáci rozděleni do tří skupin po pěti družstvech a přípravka na čtyři skupiny po čtyřech družstvech.

Starší kluci (2007/2008), kteří se letos vezou na vítězné vlně, vyrazili znovu ukázat své kvality. A dařilo se jim. Opory týmu Roman Jahoda, Ondřej Bureš a Matěj Habiger byly k nezastižení. Zdárně jim sekundoval Daniel Sklenář a strážce naší branky Matěj Sobotka. Z lavičky se zapojovali Ondřej Domša, Ladislav Dvořák a Matyáš Štelcl. Po zahřívacím prvním zápase prošli kluci skupinou vyrovnanými výkony a z prvního místa v tabulce postoupili rovnou do bojů o medaile.

Telnice - Kostelec  na Hané           9:6

Telnice - Kuřim                                                17:8

Telnice - Žďár nad Sázavou         16:8

Telnice - Malacky                            17:8      

A jízda pokračovala. Nezastavila nás ani váhově těžší Dukla Praha, ani domácí Veselí. Kluci brali zaslouženě zlato a znovu ukázali všem, že v téhle sestavě hledají přemožitele marně.

Telnice - Dukla Praha                     14:6

Telnice - Nové Veselí                    21:13

 

Za to přípravka (2009 a mladší) se musela obejít bez střeleckých opor Dominika Štefkeho a Matěje Žáka. Chřipka si nevybírá a rozhodla se prověřit mladší tým v jeho bojovnosti. A znovu došlo na nejhorší hned v prvním zápase. Čekal nás připravený Kostelec na Hané a bylo to znát. Zodpovědnost vzal do svých rukou Nicolas Prášek, podporovaný Markem Sekaninou a Patrikem Habigerem. Doplňoval je Matyáš Nezval a dva turnajoví nováčci Kryštof Burian a Šimon Štelcl. Bohužel tentokrát byl Kostelec nad naše síly a tato jediná prohra ve skupině nás, díky turnajovému systému, odsoudila do bojů až o 5. místo.

Telnice - Kostelec na Hané            8:14

Telnice - Havlíčkův Brod „B“       22:3

Telnice - Nové Veselí                    16:6

Rozhodnuti dokázat, že máme na víc než je toto umístění, nepolevili kluci ani v konečné fázi turnaje. Pouze jedno zaváhání za celý turnaj mělo tedy zásluhu na tom, že bereme pátou příčku.

 

Telnice - Újezd u Brna                     9:5

Telnice - Kuřim                                 20:5

Telnice - Havlíčkův Brod „A“       15:8

Všem klukům děkujeme za bojovnost a vzornou reprezentaci oddílu. Rodičům za dopravu a podporu z publika. Fotografie z této akce najdete na webových stránkách www.hazenatelnice.wbs.cz v sekci minižáci - fotogalerie (omluvte prosím kvalitu - pro absenci dvorní fotografky foceno pouze na mobil).

                                                                                                                             

Martin Žák

BOBO CUP 2018

Medailová jízda telnických miniházenkářů v letošní sezóně pokračuje! Z Velké Bystřice vezeme další cenné kovy!

O víkendu 24. - 25. února jsme se s týmem minižáků a přípravky zúčastnili tradičního turnaje BOBO CUP ve Velké Bystřici.

Hned v sobotu nás čekal docela nabitý program, kde starší borci (ročník 2007/2008) změřili síly s týmy TJ Cement Hranice, TJ Sokol II Prostějov, SK Žeravice, Velká Bystřice "A", Velká Bystřice "B" a Tatran Litovel. Kluci si bez zaváhání poradili se všemi a potvrdili, že jsou horkým favoritem na nejvyšší příčky.

Na kluky z přípravky (ročník 2009 a mladší) čekal TJ Cement Hranice, TJ Sokol II Prostějov, SK Žeravice, Velká Bystřice "A", Velká Bystřice "B" a Sokol Kostelec na Hané. Největší letošní rivalita se opět potvrdila s týmem z Kostelce, se kterým jsme hráli nerozhodně 11:11.

Po únavném dnu následovalo večerní promítání a rychle do spacáků nabrat nové síly do druhého dne.

V neděli se obě družstva ve své kategorii utkali s týmy HK Ivančice a SK Kuřim. Přemožitele jsme nenašli ani mezi nimi a tak už se všichni těšily na vyhlášení.

Starší kluci si odvezli zasloužené 1. místo. Mladší nakonec trošku smolně 2. místo, hned za Kostelcem, se kterým jsme společně prošli turnajem bez porážky. Rozhodl až v součtu větší rozdíl (pouze dvou) branek ze všech utkání.

 

Sestava minižáci (2007/2008):

Roman Jahoda, Ondřej Bureš, Matěj Habiger, Daniel Sklenář, Ondřej Domša, Ladislav Dvořák a Matěj Sobotka

 

Sokol Telnice                22 : 9               TJ Cement Hranice

TJ Sokol II Prostějov     15 : 21              Sokol Telnice

Sokol Telnice                24 : 8               SK Žeravice

Velká Bystřice "A"        13 : 21              Sokol Telnice

Sokol Telnice                17 : 9               Velká Bystřice "B"

Tatran Litovel               16 : 21              Sokol Telnice   

Sokol Telnice                31 : 14              HK Ivančice

SK Kuřim                     11 : 24              Sokol Telnice

 

Sestava přípravka (2009 a mladší):

Matěj Žák, Marek Sekanina, Patrik Habiger, Dominik Štefke, Nicollas Prášek, Jakub Václavek, Vít Dvořák a Tea Domšová

 

Sokol Telnice                22 : 6               TJ Cement Hranice

TJ Sokol II Prostějov       7 : 11             Sokol Telnice

Sokol Telnice                17 : 4               SK Žeravice

Velká Bystřice "A"        16 : 17              Sokol Telnice

Sokol Telnice                17 : 9               Velká Bystřice "B"

Sokol Kostelec na Hané  11 : 11              Sokol Telnice

Sokol Telnice                29 : 18              HK Ivančice

SK Kuřim                       6 : 30             Sokol Telnice

 

Všichni kluci (a jedna slečna) znovu potvrdili, že jsou bezva parta, která se dokáže vyhecovat ke skvělým výkonům, a proto byl čas strávený na hřišti rozdělen pro každého stejně.

Poděkování patří nejen všem hráčům, ale i rodičům za pomoc s dopravou a fotodokumentací, kterou najdete na www.hazenatelnice.wbs.cz v sekci miniházená fotogalerie. Zvláštní poděkování patří Zdeňku Sekaninovi za pomoc s organizací během celého víkendu.

 

Za oddíl miniházené „hrdý“ trenér Martin Žák

 

                              Přípravka uspěla v Kostelci na Hané

V sobotu 10. února proběhl v Kostelci na Hané turnaj minižáků – přípravky v házené O hanácké pohár. Zúčastnili jsme se s jedním družstvem hráčů  - ročník  narození 2009 a mladší. Turnaje se zúčastnilo 16 družstev z České republiky Slovenska  a Maďarska. Družstva byla rozdělena do čtyř skupin a v té naší byl TJ  Kostelec na Hané,  Stojár Malacky ( SK)  a Tatabanya (M). Se všemi soupeři jsme si poradili a postoupili tak z prvního místa. Ani ve čtvrtfinále jsme nenašli přemožitele a postoupili do semifinále. Tam jsme bohužel nestačili na tým Nového Veselí a prohra nás posunula do boje o třetí místo. To už jsme si po  bojovném výkonu vzít nenechali. A tak naši nejmladší házenkáři přivezli po zlatu z Ostravy a Kuřimi, stříbru z Velké Bystřice také bronz z Kostelce na Hané. Všichni si odvezli nejen sportovní zážitky, ale také pěkné ceny a po návratu nechyběla ani pizza a kofola  na sokolovně.  Děkujeme jim za vzornou reprezentaci oddílu, trenérům za přípravu a rodičům za pomoc s dopravou, podporu při turnaji a fotodokumentaci, kterou najdete na www.hazenatelnice.wbs.cz v sekci minižáci fotogalerie.

                                                                                  Leona Bímová

Turnaj v Maloměřicích 27.ledna 2017

Na další soutěžní turnaj jsme odjeli s jedním týmem minižáků a dvěma týmy přípravky. Starší kluci se tentokrát utkali s týmy KP Brno, Měnín a domácimi Maloměřicemi. Hrálo se 2x 8 minut dvoukolově, takže všichni si dostatečně zahráli. Přípravka  měla pouze jednoho soupeře a to byli domácí Maloměřice. Hrálo se na tři kola, takže jsme sehráli i několik zápasů sami mezi sebou. Přínosem těchto turnajů je, že se na hřiště dostanou opravdu všichni i ti úplní začátečníci a čerpají tak potřebné zkušenosti.   Na všechny  samozřejmě čekal diplom a sladká odměna. Jinak už se ale těšíme na turnaje jak říkají kluci ,, o poháry". Nejbližší proběhne v sobotu 10. února v Kostelci na Hané a je určen pro kategorii přípravky. Držíme našim klukům palce.

Turnaj Juliánov

V sobotu 6. ledna proběhl ve sportovní hale v Juliánově další turnaj minižáků za účasti družstev Ivančic, Juliánova  našich borců. Postavili jsme tradičně jedno družstvo minižáků a dvě přípravky. Všichni si dostatečně zahráli a získali další nové zkušenosti. Fotky z turnaje najdete na www.hazenatelnice.wbs.cz v sekci minižáci – fotogalerie.

Vánoční  NUTREND  CUP Velká Bystřice

V sobotu 16. prosince  se naši minižáci zúčastnili Vánočního turnaje Nutrend Cup  ve  Velké Bystřici. Tradiční turnaj měl i v letošním roce silné obsazení v obou kategoriích  -  ve starší – Litovel, Dukla Praha , Hostivice, Rožnov, Kostelec na Hané a  dvě domácí  družstva Velké Bystřice, v  mladší kategorii – Kostelec na Hané, Litovel, Dukla Praha, a dvě družstva domácí Velké Bystřice. 

Hrálo se systémem každý s každým v hracím čase 2 krát 8 minut. Starší kluci  ( roč. nar 2007/2008) ve své skupině tentokrát nenašli přemožitele. Porazili všechny týmy a po  vyrovnaných zápasech s Duklou Praha  a domácí Velkou Bystřicí na ně čekalo  zasloužené první místo.  Mladší přípravka (roč. nar 2009 a mladší) bojovali hned v prvním zápase  s Kostelcem na Hané,  který tentokrát nedokázali porazit. V ostatních zápasech už ale jednoznačně své soupeře překonali a odvezli si krásné druhé místo.  V závěru podzimní části sezóny 2017/2018 nám minižáci dělají velkou radost a my doufáme, že jim jejich bojovnost a házenkářské dovednosti vydrží i v jarní části.  Děkujeme všem a vzornou reprezentaci našeho oddílu, rodičům za podporu a  panu Jírovi za bezpečnou dopravu.

Sestavy: 

Minižáci:  Bureš Ondřej, Jahoda Roman, Habiger Matěj, Dvořák Ladislav, Sklenář Daniel,  Prax Jakub

Výsledky :  Telnice – Rožnov  20:12

                        Telnice  - Hostivice 27:19

                        Telnice  - Velká Bystřice ,,B,, 37 – 9

                        Telnice  - Litovel   31:21

                        Telnice -  Kostelec na Hané  24:10

                        Telnice -  Dukla Praha 27 : 19

                        Telnice  - Velká Bystřice  ,, A,, 16 :15

Přípravka:  Štefke Dominik, Sekanina Marek, Habiger Patrik, Dvořák Vít, Žák Matěj, Nezval Matyáš

Výsledky:   Telnice – Kostelec na Hané  11 :17

                        Telnice – Velká  Bystřice ,, B,, 25 : 19

                        Telnice  -  Velká  Bystřice ,, A,, 19 :10

                        Telnice -   Litovel  20 : 9

                        Telnice – Dukla Praha  21 : 14

Na webových stránkách oddílu házené Telnice www.hazenatelnice.wbs.cz najdete  v sekci fotogalerie  fotky a videa z tohoto turnaje.

Mikulášský FERIN  CUP   Kuřim 2017

V sobotu 9. prosince vyjeli naši minižáci na další turnaj v miniházené, tentokrát do Kuřimi. V kategorii minižáků – ročník narození 2007 -2008 se zúčastnilo 9 družstev-  Stupava ,,A,, Stupava,,B,, Velké Meziříčí, Maloměřice, Újezd u Brna, Hustopeče, Kuřim ,,A,,, Kuřim ,,B,, a naši borci. Hrálo se ve třech skupinách a našimi soupeři byli Maloměřice a Kuřim ,,B,,. Skupinu jsme jednoznačně vyhráli a o umístění na 1.-3. místě jsme se utkali s týmy Stupavy a Velkého Meziříčí. V obou zápasech předvedli naši kluci bojovný výkon, soupeře s přehledem porazili a odvezli si tak 1. místo. Pozadu nezůstali ani mladší házenkáři roč. narození 2009 a mladší, kteří se v konkurenci týmů – Hustopeče, Újezd u Brna ,,A,, a ,,B,, Maloměřice, Kuřim ,,A,, a ,,B,, dívky a Velké Meziříčí určitě neztratili. Ve skupině porazili týmy Újezd ,,A,,  a Kuřim dívky. V bojích o umístění narazili na Velké Meziříčí a Kuřim. Oba zápasy vyhráli a získali tak 1. místo stejně jako starší. Na všechny zúčastněné čekaly diplomy a sladké odměny. Mimo dvou titulů získal ještě Roman Jahoda diplom za nejlepšího střelce turnaje.

Gratulujeme klukům k jejich dalšímu úspěchu, děkujeme rodičům za dopravu hráčů a těšíme se na další turnaj, který nás čeká už v sobotu 16. prosince ve Velké Bystřici. Video a fotky z turnaje najdete na webových stránkách telnické házené www.hazenatelnice.wbs.cz v sekci minižáci, fotogalerie.

                                                                                                            Leona Bímová

 Turnaj Bohunice - v sobotu 2. prosince vyrazili telničtí miníci do Bohunic na 5. kolo turnaje JmSH. V poslední době stoupá zájem rodičů, a tak se kluci mohli dostatečně předvést. Hrálo se totiž dvoukolově.
Minižáci nastoupili v omezené sestavě proti dvěma družstvům Bohunic a Hustopečím. Do sestavy se zařadili i letošní nováčci a díky velké vytíženosti získali důležité zkušenosti.
Kluci z přípravky byli rozděleni na dvě vyrovnaná družstva a na palubovce si to rozdali s týmy z Hustopečí, Nových Bránic a domácích Bohunic. Skóre se nepočítalo, ale i tak byla zřejmá převaha našich nadějí. Méně zkušení kluci zdárně sekundovali už ostříleným borcům a jejich herní posun bude velkým příslibem do dalších turnajů.
Věřím, že si toto sportovní dopoledne užili všichni včetně rodičů, kterým děkujeme za dopravu a důležitou podporu z publika. Fotky najdete na webových stránkách www.hazenatelnice.wbs.cz.
Za trenéry miniházené Martin Žák

Telničtí miniházenkáři přeborníky ČOS

V pátek 17. listopadu 2017 se konaly v ostravském Trojhalí Karolína zimní přebory ČOS v miniházené. Vyrazili jsme časně ráno se dvěma týmy v kategorii  minižáků – roč. narození 2007/2008 a přípravkou – roč. narození 2009 a mladší a těšili se, že si zahrajeme proti soupeřům, se kterými jsme letos ještě nehráli. V obou týmech byli šikovní hráči a tak jsme doufali, že uspějeme, a přivezeme snad i nějakou tu medaili. Turnaj se konal v hale, která vznikla rekonstrukcí původní výrobny koksu, takže na nás dýchla opravdu ostravská atmosféra.

Ve starší kategorii hrálo 12 týmů ve čtyřech skupinách. Tam nás čekaly týmy Zábřehu a Kostelce.  První místo ve skupině nás posunulo do dalších bojů o umístění. I další zápasy byly úspěšné a tak jsme se ve finále potkali s domácí Ostravou, se kterou jsme o první místo v minulosti bojovali již několikrát. Ve vyrovnaném zápase jsme nakonec byli my ti šťastnější a o gól jsme kluky z Ostravy porazili.

V mladší kategorii se hrálo ve dvou skupinách a na nás čekaly týmy Prostějova, Ostravy, Kostelce a Klimkovic. Všichni se snažili a hráli jak nejlépe uměli. Po  vysoké prohře pouze s Kostelcem jsme obsadili druhé místo ve skupině. Zápas s Velkým Meziříčím o postup do finále jsme zvládli a čekali na soupeře. Ve finále jsme se utkali opět s týmem Kostelce, takže jsme k zápasu přistoupili s respektem a po tentokrát vyrovnaném zápase jsme jim porážku oplatili  a o gól vyhráli. Získali  jsme  tak prvenství i v mladší  kategorii.

Telničtí miniházenkáři  ovládli zimní přebory ČOS a přivezli si krásné poháry a zlaté medaile na krku. Zahráli si všichni zúčastnění jak ostřílení matadoři ve starší kategorii -  Roman Jahoda, Matěj Habiger, Ondřej Bureš, Ondřej Domša, Ladislav Dvořák a Daniel Sklenář, tak i v mladší  Patrik Habiger, Dominik Štefke, Vít Dvořák a Nicollas Prášek. Neztratili se ani  úplní začátečníci Matěj Žák, Matyáš Nezval a ozdoba našeho týmu Tea Domšová. Všem moc gratulujeme a doufáme, že uspějí i  na dalších turnajích, které nás do konce roku ještě čekají. 

Děkujejme všem za reprezentaci telnického Sokola, trenérům, rodičům a v neposlední řadě také panu Jírovi za bezpečnou cestu autobusem  tam i zpět. Fotografie z této akce najdete na  webových stránkách www.hazenatelnice.wbs.cz.

                                                           Leona Bímová

Turnaj v Hustopečích

V sobotu 11. listopadu proběhlo 4. kolo  turnaje Jmsh  minižáků tentokrát v Hustopečích. Postavili jsme opět 3 týmy 1 minižáků a dva přípravky. Soupeři starších byli Hustopeče, sokolnice a Kuřim. Hrálo se dvoukolově, takže si všichni zahráli dostatečně. V mladší kategoriinastoupili kromě našich dvou týmů také Hustopeče, Sokolnice a Kuřim. příležitost na hřišti dostal každý i ti úplní začátečníci. Protože se nepočítalo skóre, vyhráli vlastně všichni kdo přijeli. Nechyběly samozřejmě sladké odměny. Děkujeme rodičům za odvoz dětí i za podporu při turnaji. Fotky najdete na webových stránkách telnické házené www.hazenatelnice.wbs.cz v sekci fotogalerie.

                 Školní liga Jaroslava ,,Bagra ,,  Konečného

V pátek  6. listopadu proběhlo 2. kolo školní ligy, tentokrát ve sportovní hale v Telnici. Zúčastnila se všechna družstva ZŠ Měnín, ZŠ Sokolnice, ZŠ Újezd u Brna a domácí ZŠ Telnice. Hráči obou kategorií  se snažili a nešetřili góly. Zahráli si všichni i ti nejmladší a začínající. Ve starší kategorii - 4-5 třída byli v tomto kole nejúspěšnější žáci ZŠ Újezd u Brna, kteří vyhráli všechny zápasy. V mladší kategorii 1 -3. třída vyhráli všechny zápasy taktéž žáci ZŠ Újezd u Brna. Všechny výsledky se sčítají a zapisují do tabulek. Vyhodnocení proběhne na posledním turnaji v květnu v Sokolnicích. Výsledky turnaje najdete na webových stránkách jihomoravského svazu házené www.jmsh.cz .

 

Turnaj  v miniházené Ivančice

V neděli 22.10.2017  jsme se i přes nepřízeň počasí sešli na parkovišti za sokolovnou, abychom odjeli na další kolo turnaje minižáků a přípravky  v házené, tentokrát do Ivančic. Zúčastnilo se jedno družstvo minižáků a dvě přípravky, takže jsme vezli 25 hráčů.  Na turnaj odjeli i úplní začátečníci, aby načerpali potřebné zkušenosti a určitě se neztratili.  Našimi soupeři byli hoši a dívky z Ivančic, miníci z Měnína  a přípravka ze Strážnice. Zahráli si všichni, bylo na nich vidět nadšení pro hru a u začátečníků hráčský posun oproti minulým turnajům. Věříme, že si dopoledne užili i rodiče, kteří se zúčastnili  v hojném počtu a vytvořili našim házenkářům důstojné publikum.   Děkujeme všem hráčům za reprezentaci našeho klubu a rodičům za dopravu dětí.  Už teď se těšíme na další turnaj, který nás čeká o víkendu 11.-12. listopadu v Hustopečích.  O přesném termínu budeme informovat hned, jak se ho dozvíme.  Fotky najdete na www.hazenatelnice.wbs.cz v sekci fotogalerie turnaj Ivančice

                                                              Za trenéry miniházené  Leona Bímová

                                                Turnaj minižáků v Telnici 30.9.2017

V sobotu 30. září proběhlo v telnické sportovní hale 2. kolo turnaje minižáků a přípravky. V kategorii minižáků – ročníky narození 2007 – 2008 se zúčastnilo 5 týmů – TJ Tatran Bohunice, HK Ivančice dívky , HK Ivančice chlapci, dívky z Veselí nad Moravou a domácí tým Telnice. V mladší kategorii – ročník narození 2009 a mladší hrálo 6 týmů – TJ Tatran Bohunice, HK Ivančice dívky, HK Ivančice chlapci, TJ Sokol Sokolnice a dva týmy domácích začínajících házenkářů. Podle nových pravidel ČSH se miniházená hraje systémem osobní obrany, bez zapisování a počítání vstřelených branek. Cílem je, aby si zahráli všichni, i ti začínající hráči a začlenili se tak do svých týmů. Na dodržování pravidel dohlíželi rozhodčí, kterým děkujeme za spolupráci. Všichni si užili sobotní odpoledne plné házené a sportovních výkonů. Nejdůležitější je, že vyhráli všichni, právě proto, že se zúčastnili a předvedli to, co se při trénincích naučili. Mrzí nás jen, že  ze 45 zapsaných dětí v našem oddílu se zúčastnilo pouze15 hráčů. Původně bylo na soupiskách každého týmu 10 hráčů. Ve skutečnosti bylo minižáků 6, přípravky v jednom  týmu 5 a ve druhém 4 hráči. Asi bychom se měli zamyslet nad tím, proč vlastně děti trénují, když potom nemají z různých důvodů možnost ukázat, co umí. My trenéři v tom máme jasno, proč to děláme. Děláme to pro děti, aby měly možnost pohybu a něco se naučily, aby házená v Telnici nezanikla a také proto, aby smysluplně využívaly volný čas jak v tomto dětském věku, tak později a snad i v  dospělosti. I my máme zahrádky, vinohrady, rodiny a akce, kterých bychom se rádi zúčastnili a přesto jsme na hřišti s dětmi, kterým se opravdu rádi věnujeme. Zajímalo by nás, jestli v tom mají jasno i rodiče, kteří děti na tréninky vodí. Jestli tréninky berou jako odkládárnu svých dětí, zájmový kroužek na jeden dva roky a nebo nás všechny, kdo se kolem házené točíme berou vážně. Víme moc dobře, že všichni nežijí sportem jako my a není vždy jednoduché sladit všechny aktivity celé rodiny dohromady. Ale všichni ví už od začátku září, o kterých víkendech budou probíhat turnaje minižáků. Je to vždy jeden víkend v měsíci. Děti chodí pravidelně na tréninky s tím, že se učí všechno proto, aby mohli hrát házenou. A když přijde jejich den D – domácí turnaj, tak jsou často až na poslední chvíli omlouváni. Kde jinde by měli dostat příležitost a ukázat svoje dovednosti rodičům a prarodičům než v domácí hale před domácím publikem. Nehledě na to, že házená je týmový sport a absence hráčů naruší celý tým, který se snažíme na trénincích budovat. Byli bychom moc rádi, kdyby se rodiče  zamysleli nad tím, co od nás a naší práce vlastně očekávají a proč nám děti vodí.  Samozřejmě jako vždy se výše uvedená slova netýkají všech.  Je celá řada rodičů, prarodičů a kamarádů,  kteří nám aktivně a rádi pomáhají a my jim za to moc děkujeme. V letošním roce jsme zavedli docházkový sešit a zapisujeme si účast dětí na tréninku, abychom je motivovali a snažili se, aby děti chodily pravidelně. A daří se. Spousta dětí má 100% účast a podle toho také vypadají jejich výsledky.  I když ti nejmenší se ještě zápasů neúčastní, mohou se s rodiči přijít podívat na to, co je v budoucnu čeká. Je to přece jen jeden půlden v měsíci a nemusí být ani celý. Věřím, že další domácí i ostatní  turnaje budou obsazeny lépe a ukážeme všem, že máme spoustu šikovných dětí. Děláme to přece všichni trenéři i rodiče právě pro naše děti.  Fotografie z tohoto turnaje i řadu dalších najdete na www.hazenatelnice.wbs.cz v sekci minižáci, fotogalerie.

                                                                                                   Trenéři minižáků

Turnaj  v Měníně

V neděli 10. září se naši hráči zúčastnili prvního letošního soutěžního turnaje v Měníně. Jejich soupeři byli domácí hráči Měnína a Veselí nad Moravou. Týmy Maloměřic a KP Brno se turnaje nezúčastnily. Od letošního roku se soutěžní turnaje hrají bez počítání skóre tak, aby si zahráli všichni účastníci. Hraje se systémem osobní obrany, kterou naši hráči trénují již několikátou sezónu. Postavili jsme dvě družstva, zahráli si opravdu všichni a svými výkony předčili ostatní zúčastněné týmy.  Doufáme, že se jim bude dařit i při dalších turnajích, třeba už  v sobotu 30. září  u nás v Telnici.  Leona Bímová

                                    Memoriál Jana Kratiny

Přiblížil se konec házenkářské sezóny a sním i tradičně poslední mezinárodní turnaj v miniházené – Memoriál Jana Kratiny ve Velké Bystřici. V pátek 23. června jsme odjeli se dvěma týmy –  starší kategorie 2005 (pouze žáci 5. ročníku ZŠ ) – 2006 a mladší družstvo 2007 – 2008 s chutí bojovat o nejvyšší příčky. Turnaje se zúčastnila družstva nejen z České republiky, ale také ze Slovenska, Maďarska a  Chorvatska.  V obou našich kategoriích byla konkurence více jak 10 družstev.  Kluci se snažili a oba týmy se umístily na prvních místech ve skupinách. Sobotní boje o umístění vyšly lépe mladšímu týmu, který nenašel přemožitele a zaslouženě obsadil 1. místo. Starší kluci skončili na 3. místě, když o gól porazili soupeře ze slovenského  Bardějova.  Dvoudenní turnaj se na ukončení sezóny vydařil a všichni jsme si přivezli plno krásných házenkářských zážitků.  Děkujeme dopravcům a fanouškům za podporu a těšíme se na další turnaje v příští sezóně.

                                                                                  Leona Bímová

                                    MINICUP  LITOVEL 2017

V pátek 9. června jsme odjeli na třídenní turnaj do Litovle. zúčastnil se jeden  tým minižáků a jeden  přípravky.  Starší minižáci odehráli 11 zápasů na venkovním hřišti v tropickém počasí a už jen za to si zaslouží obrovský obdiv. Nad naše síly byly týmy Litovle, Velkého  Meziříčí a Dukly Praha. Obsadili jsme konečné 4.místo a odvezli si nepopulární bramborové medaile, ale  současně i cenu pro nejlepšího brankáře  -  Samuela Přikryla.

Sestava:

Přikryl Samuel, Přikryl Jakub, Horáček Jakub,  Chovanec Jakub ,Bureš Ondřej , Strnádel Petr,  Demek Matyáš, Jahoda Roman

 

Sokol Telnice

29 : 16

Sokol Břve

   

SK Velká Bystřice

5 : 13

Sokol Telnice

   

Sokol Telnice

21 : 8

Kostelec na Hané

   

Valašské Meziříčí

11 : 20

Sokol Telnice

   

Sokol Telnice

25 : 11

TJ JM Chodov

   

HC Dukla Praha

20 : 15

Sokol Telnice

   

SK Žeravice

16 : 21

Sokol Telnice

   

Sokol Telnice

20 : 19

Nové Bránice

   

TJ Tatran Litovel

23 : 12

Sokol Telnice

   

Sokol Telnice

14 : 16

Velké Meziříčí

   

STM Olomouc

12 : 26

Sokol Telnice

   

 

Přípravka, která odjela na turnaj v pozměněné sestavě, posílená o Matěje Habigera a Nikolase Práška,  odehrála 10 zápasů a našla přemožitele jen v týmu Dukly Praha. Kluci vybojovali skvělé druhé místo a zaslouží si velkou gratulaci. Pro příště jen  prosíme rodiče o dřívější informace o absenci dětí na turnajích, abychom nemuseli na poslední chvíli zajišťovat náhradníky.   

Sokol Břve

17 : 25

Sokol Telnice

   

Sokol Telnice

23 : 14

SK Žeravice

   

HK Ivančice

8 : 30

Sokol Telnice

   

TJ JM Chodov

16 : 27

Sokol Telnice

   

Sokol Telnice

23 : 17

Kostelec na Hané

   

HC Dukla Praha

33 : 19

Sokol Telnice

   

Sokol Telnice

23 : 22

Velké Meziříčí

   

Sokol Telnice

18 : 6

STM Olomouc

   

TJ Tatran Litovel

10 : 21

Sokol Telnice

   

Sokol Telnice

15 : 14

Velká Bystřice

   

Sestava:

Habiger Matěj, Sklenář Daniel, Dvořák Ladislav, Domša Ondřej, Štefke Dominik, Sekanina Marek,  Habiger Patrik, Prášek Nikolas

Poděkování patří všem trenérům, kteří se turnaje zúčastnili společně s dětmi, řidičům i fanouškům, kteří naše malé házenkáře přijeli podpořit.

                                                                                              Marek Jahoda

Turnaj minižáků a přípravky v Měníně
Poslední turnaj jihomoravké ligy jsme odehráli na hřišti v Měníně v neděli 4. června  za letního počasí a účasti týmů z nejbližšího okolí - domácího Měnína, Sokolnic a Újezda. Postavili jsme dva týmy minižáků a jeden přípravky. Těší nás, že všichni hráči v poli se zapsali do listiny střelců a nikdo si na měnínském asfaltu nic neudělal.

 Telnice MINI A -  Měnín         36 : 5

                             Telnice B      37:  9

                             Sokolnice      16:15

 Horáček J. , Chovanec J. , Jahoda R. , Habiger M. , Bureš O. , Přikryl S.

Telnice MINI B – Sokolnice    20 :35

                           Telnice A         9:37

                           Měnín             23:9

Demek M. , Dvořák L. , Přikryl J. , Strnádel P., Sklenář D. , Sobotka M.

přípravka Telnice - Újezd -         17 : 9

                                Sokolnice    14:14

                                Újezd -        b25 : 15

                                Sokolnice    18:14

Dvořák V. , Václavek J , Sekanina M. , Štefke D. , Habiger P. , Štelcl M., Nezval M,

 

                                                                                              Marek Jahoda

V sobotu 29. dubna proběhlo další kolo soutěže minižáků. Vzhledem k počasí se odehrálo místo v Sokolnicích v naší sportovnbí hale. Postavili jsme opět jedno družstvo minižáků a dvě přípravky. Zahráli si všichni i ti nejmenší, kteří nabírají zkušenosti. Vyhráli opět všichni, kdo se zúčastnili a byli odměněni sladkostmi a drobnými dárky. Příští kolo se odehraje 13. května v Telnici.

V neděli 9. dubna jsme se  zúčastnili turnaje v Nových Bránicích. Postavili jsme jedno družstvo přípravky a jedno minižáků. Našimi soupeři byly týmy Ivančic, Měnína a domácí Nové Bránice. Přípravce  se podařilo porazit všechny soupeře, ale vyhráli všichni,protože skore se nepočítalo. Malí házenkáři si dostatečně zahráli a příležitost dostali i nejmladší hráči. Minižáci skončili na druhém místě, když prohráli pouze s domácím týmem. Všechny týmy si odvezly diplomy a sladké odměny, ale hlavně si zasportovali a užili si nedělní dopoledne. Děkujeme organizátorům za pěkný turnaj a rodičům za dopravu dětí na turnaj.
Turnaj Telnice - v sobotu 25. března se uskutečnilo další kolo turnaje minižáků - odloženo ze 7. ledna 2017. Zúčastnily  se týmy TJ  Sokol Sokolnice, TJ  Sokol Újezd u Brna, TJ  Sokol Měnín, TJ  Sokol Telnice a mimo soutěž i SK Kuřim.  Hráli jsme všichni a hlavně pro radost. Miniházenou si mohli naostro vyzkoušet i ti nejmenší začátečníci. Nepočítaly se branky ani žádné jiné body. Hrálo se  hlavně proto, aby byli všichni aktivní a spokojení. Na konci čekala hráče sladká odměna, diplom a vstupenka do Kuřimského Welnes centra. Všichni totiž skončili na prvním místě, právě proto, že je házená baví. Děkujeme všem, kdo nám při této akci  pomáhali a těšíme se na další domácí turnaj 13. května 2017.

                                       BOBO CUP 2017                

O víkendu 4.-5. března se naši minižáci zúčastnili tradičního turnaje ve Velké Bystřici – BOBO CUP 2017. Postavili jsme jeden tým ve starší kategorii – ročníky narození 2006/2007 a jeden tým v mladší kategorii – ročník narození 2008 a mladší. Starší kluci se v konkurenci 10 kvalitních týmů určitě neztratili a nakonec obsadili 3. místo. Mladší tým bojoval s dalšími 7 družstvy velmi dobře a jako jediní jsme porazili pozdějšího vítěze. Jeden zápas prohráli o sedmičku a druhý určitě ne svoji vinou nebo špatnou hrou. Ale to už tak ve sportu chodí a vyhrát může jenom jeden. Nakonec obsadili krásné 4. místo. Pro některé to byl první dvoudenní turnaj, všichni se mají ještě co učit a umístění na ,,bedně „ na ně určitě teprve čeká. Děkujeme všem rodičům za podporu a zajištění dopravy.

Sestavy:   2006/2007 - Horáček Jakub, Chovanec Jakub, Přikryl Jakub, Přikryl Samuel, Jahoda Roman, Habiger Matěj, Bureš Ondřej, Strnádel Petr, Demek Matyáš  

2008 a mladší – Sklenář Daniel, Dvořák Ladislav, Domša Ondřej, Štefke Dominik, Sobotka Matěj, Sekanina Marek, Václavek Jakub, Habiger Patrik

                                                                                                 Leona Bímová

                             Maloměřice

Turnaj v Maloměřicích proběhl v sobotu 18. února. Zúčastnila se ho dvě družstva mini žáků a jedno družstvo  přípravky. Zahrát si mohli i naši nejmladší házenkáři a vedlli si opravdu dobře. Výsledky nebyly až tak důležité, hlavně že se hrálo. Na konci dostali všichni zúčastnění diplom za účast a sladké odměny.  Dalšími účastníky byli házenkáři KP Brno, Sokol Měnín, Sokol Maloměřice.

                                        Mikulášský turnaj Velká Bystřice 2016

V pondělí 5. Prosince proběhl ve Velké Bystřici již 10. ročník Mikulášského turnaje, který pořádá Masarykova základní škola. Protože patříme mezi tradiční účastníky, vyrazili jsme se dvěma družstvy i letos. Kluci se těšili a to je první předpoklad úspěchu. Ani brzká ranní hodina odjezdu je neodradila. V kategorii minižáků  - ročníky 2006 a mladší nastoupili i hráči přípravky a určitě se neztratili. Turnaje se zúčastnila družstva z Ostravy, Opavy, Litovle, Prosenic, ZŠ Jívové a Velké Bystřice. Ve skupinách skončili družstvo 1 druhé družstvo 2čtvrté. Hráli jsme  tak o 3. – 4. a  7. – 8. Místo. V konečném účtování obsadilo první družstvo  – Roman Jahoda, Matěj Habiger, Daniel Sklenář, Dominik Štefke, Ladislav Dvořák, Matyáš Štelcl a David Bartl pěkné 4. místo. Druhé družstvo ve složení Jakub Horáček, Jakub Chovanec, Ondřej Bureš, Matyáš Demek, Matěj Habiger a Marek Sekanina v boji o umístění porazili své soupeře a obsadili 7. místo.   Nepřivezli jsme sice ani pohár, ani medaile, ale určitě jsme si pěkně a výborně zahráli a pobavili se třeba při focení s Mikulášem, andělem a čerty. Sladká odměna čekala na každého, takže jsme odjížděli spokojeni a těšíme se na další turnaje. Děkujeme řidič.ům, kteří nás bezepečně odvezli tam i zpět.

 

                         Ferin Cup v Kuřimi

V sobotu 3. Prosince se naši minižáci a přípravka zúčastnili turnaje Ferin Cup 2016 v Kuřimi. V konkurenci družstev z Kuřimi, Stupavy, Velkého Meziříčí, a Újezdu u Brna se kluci určitě neztratili. Minižáci – ročníky 2006-2007  prošli skupinou bez problémů a přemožitele našli až ve finále, kdy je porazili borci ze Stupavy. Přípravka -  ročníky 2008 a mladší bojovali ve všech zápasech a konečné druhé místo si zasloužili právem. Všichni účastníci turnaje obdrželi od kohouta Ferina – patrona tohoto turnaje sladké odměny a pochvalu pořadatelů za předvedené výkony. Děkujeme pořadatelům za pěkný turnaj, hráčům za výbornou reprezentaci telnické házené, rodičům za jištění dopravy  a už se těšíme na další.

                                                       

 

V neděli 23. října se naši hráči zúčastnili dalšího turnaje tentokrát v Ivančicích. Postavili jsme dvě družstva přípravky a jedno minižáků. Našimi soupeři byla družstva Ivančic, Nových Bránic a Měnína. Nehrálo se na výsledky, nepočítalo se skore, všichni si dobře zahráli včetně úplných začátečníků. Na konci všichni dostali diplom za 1. místo a sladkosti na kterých si určitě pochutnali. Děkujeme pořadatelům za pěkný turnaj a těšíme se na další, který proběhne  o víkendu 19.-20. listopadu v Hustopečích. Děkujeme také všem rodičům - dopravcům za spolupráci.

 

Sobota 1. října - turnaj v Telnici

První domácí turnaj se hrál ve dvou katgoriích - minižáci  - ročníky 2006-2007 , a přípravka ročníky 2008 a mladší.  V kategorii minižáci bojovala družstva: TJ Sokol Sokolnice, Tatran Bohunice ,,A" a ,,B" a  TJ Sokol Telnice. V kategorii přípravka: HK Ivančice, TJ Sokol Sokolnice a TJ Sokol Telnice ,,A" a ,,B". Všichni účastníci hráli s nadšením a bojovali do posledních vteřin. Zúčastnili se i úplní začátečníci telnické přípravky a někteří si dali svůj první gól v házenkářské kariéře. Na závěr byli všichni odměněni sladkostmi, které si určitě zasloužili. Děkujeme všem rozhodčím a zapisovateolům za spolupráci, protože bez nich by to nešlo. 

Umístění

Minižáci      1. místo  TJ Sokol Telnice

                     2. místo Tatran Bohunice ,,A"

                     2. místo TJ Sokol Sokolnice

                     3. místo Tatran Bohunice ,,B"

 

Přípravka    1.  místo   TJ Sokol Telnice ,,B"

                     2.  místo  TJ Sokol Telnice ,,A"

                     2.  místo   TJ Sokol Sokolnice

                     3.  místo   HK Ivančice

Neděle 18. září - turnaj v Měníně.

První turnaj v sezoně jsme zvládli na jedničku. V konkurenci družstev z Měnína a KP Brno jsme obsadili 1. místo minižáci a 3. místo přípravka. Hrálo se dvoukolově, takže si všichni zahráli dostatečně. Minižáci vyhráli všechno co šlo a  umístění bylo jasné. Velká pochvala patří přípravce, která se mezi startšími soupeři rozhodně neztratila  a po výhře nad Měnínem si 3. místo odvezla zaslouženě. Děkuji všem rodičům za odvoz dětí a Miloši Hrdličkovi za koučink minižáků. Leona

 

TOPlist